Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów

21.02.2014
piątek

Pussy Riot z Soczi śpiewają o Putinie

21 lutego 2014, piątek,

Teledysk do najnowszej piosenki „Putin nauczy cię kochać ojczyznę” skandalizującej grupy Pussy Riot powstał po tym, jak jej członkinie, próbujące odśpiewać w Soczi jeden ze swoich protest-songów, zostały zaatakowane przez członków „ochotniczego oddziału kozackiego”.

Co do samego incydentu. Dziewczyny z Pussy Riot robią wszystko, by zwrócić na siebie uwagę i przy okazji wywołać skandal. Przychodzi im to wyjątkowo łatwo, bo reakcja na każdy ich wybryk jest co najmniej przesadzona. Tym razem, popis bliżej niezidentyfikowanych „kozaków”, skrytykował nawet Maksim Szewczenko, mooocno konserwatywny publicysta rosyjski.

„Byłem zdecydowanie przeciwny akcji Pussy Riot w katedrze Chrystusa Zbawiciela. Uważałem i uważam, że to było świętokradcze i chamskie wtargnięcie do świątyni prawosławnej” – zaznacza. Ale, jak pisze dalej, „jacyś przeklinający ludzie z nahajkami, w czarnych mundurach (rzekomo kozackich) pod szyldem Soczi 2014, bili dziewczyny, które chciały po prostu odśpiewać polityczne czastuszki”.

Atak z nahajkami określił mianem „hańby, która obraża prawdziwych Kozaków, Rosjan, a także każdego normalnego człowieka, która niszczy Olimpiadę i zabija jej ducha”. I podsumowuje: „To antyteza igrzysk i wszystkiego, co w tej sprawie demonstrował i mówił Putin”.

Poniżej tekst piosenki w oryginale:

50 миллиардов и радужный Лучик,
Роднина и Кабаева факелы вручат.
В лагерях подчиняться и плакать научат.
Салют начальничкам, привет, дуче.

Сочи блокирован — Олимп под надзором
Спецсредства, оружие, толпы ментов
ФСБ — аргумент МВД — аргумент
По России-1 — аплодисменты.

Путин научит тебя любить родину

Весна в России бывает внезапной
Привет мессии в качестве залпа
Авроры, прокурор настроен по-хамски
Ему нужен отпор, а не красивые глазки

Вольер для протеста, водка, матрешка
Тюрьма для Болотной, наливка, икорка
В петле конституция, на зоне Витишко
Стабильность, пайка, забор, вышка

Путин научит тебя любить родину

Для Дождя перекрыт эфир,
Гей-прайд отправлен в сортир
Двухочковый туалет — приоритет
Приговор России, режим общий, шесть лет

Путин научит тебя любить родину

Родину
Родину
Родину

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Mysle ze Wsciekle Pizdy powinny pryjechac do Warsiawy i odpspieac piosenke w tzw swiatyni opatrznosci tzw bozej. Oczywiscie piosenka powinna byc o uwolnieniu Polski spod dyktatury Donka Tuska, ktory bez kealifikacji, bez doswiadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal i prowadzi Polske do samozaglady.

  Polska polityka wschodnia to polityka wscieklego psa i podlej swini. Sprowadza sie by robic cokolwiek aby dokopac Rosji. W tym poslugujac sie dwiema chuliganicami jako narzedziem.

 2. Olimpiada to wielkie wydarzenie. To olbrzymi wysilek organiazatorow i tysiecy sportowcow z calego swiata oraz niezapomnine chwile dla turystow. Caly swiat oglada i podziwia swietna organizacje, znakomite warunki, infrastrukure i wysoki poziom rozgrywanych konkurecji.

  A tu autorka skupia sie na lobuzerkim wybryku dwoch ‚wscieklych pizd’ jak same siebie nazywaja. Ktore pojechly do Soci podzegane porzez miedzynarodowych zadymiarzy by cos z tego wielkiego wydarzenia i widowiska zepsuc. Zasluzenie dostaly tam biczami.

  Widac ze autorka wpadla w sidla polskiej polityki wschodniej. To jest polityki wscieklego psa i podlej swini wobec Rosji uprawianej z determinacja przez polskie wladze.

  A sport ma to do siebie ze wszelkie takie polityczne judzenia olewa. Tego oczywiscie autorka nie wie. Chyba nigdy nic nie trenowala na miedzynarodowym poziomie. Moze na poziomie gminnym.

  Proponuje wiec zajc sie na tym sportowym blogu sportem.

 3. Panie „axiom1”, tu raczej nie chodzi o to, że się nimi służby zajęły, chodzi o to w jaki sposób to zrobili… Żenujące widowisko 🙁

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php