Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów Stadion olimpijski - Igrzyska z loży komentatorów

O BLOGU

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy!

To dla nas wyjątkowa olimpiada, także pod względem ilości adrenaliny, która przepływa przez serca kibiców podczas startów polskich sportowców.

Emocji mamy dużo i chcemy jeszcze więcej, choć te igrzyska są dla nas jeszcze bardziej obfite w medalowe łupy niż najlepsze do tej pory w Vancouver, gdzie cztery lata temu polscy sportowcy sięgnęli po sześć medali, ale tylko jeden złoty.

Wszyscy sobie życzymy, by o igrzyskach było głośno wyłącznie za sprawą sportowej rywalizacji. Chcemy zapomnieć o podwójnych sedesach, brązowej wodzie w kranie, topniejącym śniegu i sportowcach śpiących za szafą. O zagrożeniu atakami terrorystycznymi, putinowskiej propagandzie, bajońskich sumach wydanych na budowę obiektów olimpijskich i wszystkim, co ma mniej wspólnego z olimpijskim duchem.

Nie znaczy to, że nie będziemy się tymi tematami zajmować. Nasz blog olimpijski specjalnie dla Państwa będzie zajmował się wszystkim, co na igrzyskach ważne i ciekawe. Do grona jego autorów zaprosiliśmy najlepszych publicystów POLITYKI i jej współpracowników zajmujących się sportem i Rosją – od sportowych ekspertów POLITYKI: Tadeusza Olszańskiego, który jako dziennikarz relacjonował sześć olimpiad (od igrzysk w Rzymie w 1960 r. zaczynając) i Marcina Piątka, po Justynę Prus – Wojciechowską, która spędziła w Rosji kilka lat jako korespondentka prasowa. W loży komentatorów „Stadionu Olimpijskiego” zobaczycie Państwo także m.in. Bartka Chacińskiego, który będzie opisywał popkulturalne wydarzenia towarzyszące igrzyskom.

A więc – igrzyska czas komentować, opisywać i – a co tam – nawet opiewać! Zapraszamy na „Stadion olimpijski”!

Grzegorz Rzeczkowski,
redaktor naczelny POLITYKA.PL

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php